Megúsztuk szárazon (minden előzetes jóslat ellenére)

a szombati pavilonavatást és a horgászverseny első napját.

A pavilon avatásról, valamint a családi horgászversenyről készült képeket ide kattintva lehet megnézni.

A pavilonavatás még kissé belterjes volt. A meghívott vendégeken, a szponzorokon, az egyesület vezetőségi tagjain és a sajtón kívül csak néhány jó szándékú érdeklődő üldögélt a frissen felavatott létesítmény fedele alatt.

12 óra körül azután megérkeztek a mindenre elszánt horgászok is, indulhatott a verseny. A jó idő kitartott vasárnap hajnalig, azután helyreállt a dolgok rendje: elkezdett cseperegni, majd szakadni az eső. Ez azonban nem zavarta a halakat a vízben: jöttek, ettek, a kitartó horgászok pedig győztek.

A 37 nevező végül 214,06 kg halat zsákmányolt, melyek többsége a mérés után azonnal visszakerült a tóba.

Íme, a helyezettek névsora és az eredmények:

1. hely: Csáki Sándor 34,63 kg

2. hely: Gojdár István 20,56 kg

3. hely: Túri Zoltán 17,70 kg

4. hely: Cserta József 15,55 kg

5. hely: Sörös Mihály 15,29 kg

6. hely: Tóth István 14,33 kg

7. hely: Stübe Ferenc 11,78 kg

A különdíjat egy sporttárs a legtöbb fogott naphalért (20 db.) vitte el. Nevét fedje jótékony homály…

A versenyről készült légi felvételeket itt tekinthetitek meg.